4

2010 EN İYİ EĞİTMEN HARAMİ ÖDÜLÜ – Yılımın hediyesi –

Geçen yaz dergi işi yaparken “40 hayat” hakkında röportaj yapmak için Muammer’in Mağarasına gittiğimde şu aşağıdaki olabileceğini herhalde değil hayal etmek, aklımın bir köşesine getirmezdim herhalde.

O gün sohbet ederken bana “wordpress” konusunda eğitim verir misin diye sorduğunda “veririiimm” dedim ama “harami” olman gerek dedi. Harami olmak demek 3. kere temel fotoğraf atölyesi almam demekti ve bu son derece garip gelmişti bana. Neden bilmem “olur” dedim ve Mağarada harami olmak üzere temel fotoğraf atölyesine başladım. Her zaman yazdım yazmaya da devam edeceğim: klasik ve didaktik fotoğrafçılık atölyelerinden /kurslarından farklı bir tarz ile karşılaştım hiç de hayal etmediğim bir şekilde. Daha sonra hızımı alamadım ve “pro harami” atölyesine kaydoldum. Teknik olarak bilmediklerimin farkına vardığım bu atölyede kendi hakkımda da bilmediklerim olduğunu gördüm. Sonunda “profesyonel harami” olmaya hak kazandım. Bütün bunlardan sonra Muammer bana “doğum fotoğrafçılığı atölyesi” verir misin dediğinde yine hiç düşünmeden “tabii veririm” dedim. Bir şekilde Muammer ne dese “tabiii” diye cevap verir hale geldim kendisine duyduğum güvenden ötürü. Elim kolum sesim titreyerek gittim ilk atölyeye : ya çuvallarsam endişesi ile. Günün sonunda ” devam edelim buna” dediğinde almıştım esas ödülümü ben. Muammer Yanmaz  bana ” sen eğitmensin devam” demişti..

Yıl bitti harami yıl sonu partisi daveti geldi.

Davete icabet ettim elbet 🙂

Muammer 2010 en iyi eğitmen ödülünü bana layık görmüştü..

Ödül törenine biraz geç kaldım ama ucundan yakaladım 🙂

Fotoğraf: Şebnem Eldes

Yeni yılımın ve yeni yaşımın en anlamlı, en özel ve en beklenmedik hediyesi bu oldu..

Harami olmanın haklı gururunu taşıyorum .

Teşekkürler teşekkürler teşekkürlerrrr…

Şimdi bu ödülün sorumluluğunu taşıyarak 3. sünü gerçekleştireceğim atölyenin haberini bir kere daha veriyorum.

22 Ocak 2010 Cumartesi günü saat 14:00 ‘te 3. Doğum Fotoğrafçılığı atölyesi gerçekleşecek. İlgilenen herkesle görüşmek dileğimle..

Yorumlar (4)

 1. Burcu Çalışkan Kırcı :

  Tebrikler Ayça yaptıklarını hayranlıkla takip ediyorum. Eminim ki yeni yıl seni heyecanladıracak bir çok gelişmeyle dolu olacak :))

 2. Ayça Oğuş :

  Çok teşekkürler.. inşallah diyelim 🙂 Sevgiler

 3. songül :

  ay ne güzel, emeklerinin bu şekilde ödüllendirilmesi çok güzeeeeel…
  tebrik ediyorum öğretmenim 🙂

 4. Doğum Fotoğrafçılığı Kursu | Doğum Fotoğrafçısı | Doğum fotoğrafçısı Ayça Oğuş | Doğum Fotoğrafları | Bebek Fotoğrafları |Hamile Fotoğrafları | Çocuk Fotoğrafları | Aile Fotoğrafları :

  […] atölyenin de sonuna geldik Bu sefer sabahtan itibaren bir gerginliğim vardı . Ali baba bana şu ödülü layık gördüğünden beri üzerimde bir sorumluluk Neden bilmem biraz gergin gittim Mağaraya.. […]

Bir Yorum Yaz