Henüz Yorum Yapılmamış

Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi : Ali İhsan Gökçen

Projeye devam..

Yavaş ve emin adımlar ile ilerliyorum. Kumbaraya eklediğim 3. isim, IFSAK’ta benim de hocam olmuş doğa ve belgesel fotoğrafçısı Ali İhsan Gökçen. Eğitmenliğinin iyi olmasının yanı sıra çok da kibar bir insan. Dün evinde bizi ağırladı, uzunca da vakit ayırdı, bunun için çok teşekkürler.

Fotoğrafçıları çekeceğim için oldukça gergin olduğumu itiraf ediyorum. Bunu gerginlikten çok heyecan olarak tanımlamak isterim çünkü çekime başladığım anda hiç olmayan bir şey oluyor : ellerim titriyor :=) ancak dün fark ettim ki endişeye ve gerginliğe hiç gerek yok. Hem çok değerli bilgiler edinebiliyor hem de çekim sırasında tutukluk yapan bir ekipman olursa hemen yardım eli uzanıyor 🙂

Bana yardıma  gelen İlknur’un da aynı çabayı sarf ettiğini söylemem lazım çünkü çekim sırasında tetikleyicim tetiklemedi ve elim ayağım dolandı böylece çekime iki kişi gitmenin büyük avantajını yaşadım ama bir türlü tutturamayınca tetikleme işini sevgili hocamız işe el attı 🙂 Sonunda başarıp çekime başlayabildik. Keyifli bir çekimdi, tekrar karşısına başka bir öğrenci formatında çıkmak heyecan vericiydi 🙂

Kaldı 37 !

Ali İhsan Gökçen :

1994 yılından bu yana İFSAK ın fotoğraf eğitmenlerindendir. Bir çok kuruma özel fotoğraf eğitimi vermektedir.
Basın Çevre yarışması dahil olmak üzere birçok fotoğraf yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır.
1998 yılında Şinasi Barutçu Kupası’ nı kazanmıştır. Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok fotoğraf ödülü vardır.
İ.Ü.Orman Fakültesi tarafından 2000 yılı “Sanat ve Çevre Ödülü” verilmiştir. Atlas, Skylife gibi bir çok dergide uzun yılllardır serbest fotoğrafçı olarak çalışmakta ve röportajları yayınlanmaktadır.
DHKD arşivini zenginleştiren ve bir çok kitabına kaynak oluşturan fotoğraf çalışmaları yapmaktadır. 2002 Yılından bu yana Garanti Bankası fotoğraf klubunün danışmanlığını yapmaktadır. İ.Ü.Orman Fakültesinde fotoğraf eğitimi vermektedir.

Bir Yorum Yaz