Henüz Yorum Yapılmamış

Annelik bu işte büyük avantaj _ Sabah Gazetesi

Doğum fotoğrafçılığı yapan üç kadın, annebabaların unutulmaz anlarını belgelerken, anne olmanın avantajını yaşadıklarını söyledi: O an yaşanan duyguları çok iyi anlıyoruz…

Doğum fotoğrafçılığı yapan Ayça Oğuş, Aslı Tür ve Özlem Turan, anne-babaların en unutulmaz anını ölümsüzleştirirken; anne olmanın avantajını yaşadıklarını söylüyor… Üç kadın, Bebeğim ve Biz dergisine konuştu…

AYÇA OĞUŞ
“Anne olmak; anne adaylarını anlamamı, yardım istediğinde yardım verebilmemi sağlıyor. Gözlerine baktığımda onları anlamama, doğumdan sonra bile telefon ile “Merak etme, hepsi geçecek!” dediğimde güven duymalarına neden oluyor. Bebeklerini korkusuzca ellerime bırakabilecek kadar güven verebiliyorum.”

ÖZLEM TURAN
“Bebeklerin ve doğumun pozitif enerjisine inanıyorum. Bu hisle deklanşöre bastığınızda öyle bir kare yakalıyorsunuz ki, o kareye 20 sene sonra baktığınızda da o günkü duygu size geçiyor. Ben de doğum yaptım, ben de emzirdim… Aynı şeyleri yaşamış biri olarak annelerle aynı dili konuşabiliyoruz.”

ASLI TÜR
“Anne olmasaydım bu işi yapamazdım. O değişimi annede ve çoğu zaman babada da görüyorum. O anı bekliyorum ve deklanşöre basıyorum. Bunun ne tekrarı var, ne provası. Sessizce, ama derinden bağlanıyorum her anneye…”

Bir Yorum Yaz