Henüz Yorum Yapılmamış

ARALIK CANIN İSTEDİĞİ ZAMAN GEL YOGASI

Canın istediği zaman gel çalışması 11. kere merhaba diyor. Bu ay sadece “canın istediği zaman gel” değil “canın istediği zaman yap” da diyorum.

Kendi rutinlerimi paylaşma halinden türeyen bu çalışma yogayı, nefesi, yüz egzersizlerini araç olarak kullanarak hareket etmeyi esas alan, sohbet ettiğimiz ,ağlayıp, kahkahalarla güldüğümüz,
beslenme, ürün önerisi, çocuklarımız, işlerimiz gibi geniş bir yelpazede birbirimizi dinleyip ve desteklediğimiz, bildiklerimizi paylaşarak bilmediklerimizi merak edip dinleyip keyfine vararak bir akış oluşturduğumuz, konuşmaktan öte bir dinleme alanıdır. Çok lezzetli bir kadınlar kulübüdür.
Paylaştığım bu çalışma eklemleri, kasları, bağ dokuyu, nefesi çalıştıran, içinde yoga duruşlarını da kullandığım yıllardır yaptığım çalışmaların sonucunda benimle birlikte yoğurulmuş egzersizler bütünüdür. Hem yüzü hem bedeni hem ruhu aydınlatan egzersizler toplamı hem de keyfi ve sohbeti içine ekleyen, günlük birbirimize iyi gelme ritüelidir.

Sadece yoga yapalım, yüz gençleştirelim, bilinçli farkındalık, meditasyon çalışması ya da aylık yüz yogası maratonu değildir. Birlikte neye ihtiyaç var onu fark etmeye yol alarak, o an neye ihtiyaç varsa ona göre şekillenen bir çalışmadır.

Sabah 5 akşam 3 olmak üzere ay boyunca toplamda 32 çalışma var. Her çalışma 2 bölümden oluşuyor toplamda 64 çalışma oluyor. Hareket etmeye rutin oluşturmaya ek olarak sosyal bağları güçlendirdiğimiz bir alan olma sebebiyle aktif katılımı önemsiyorum ancak saat farkından ya da çalışma saatleri uymadığından dolayı katılamayanlara kayıt seçeneği de var. Çalışma bittikten sonra 1 saat içerisinde kayıt YouTube’ ekleniyor, her haftanın çalışması yeni hafta başlayana kadar yayında kalıyor.

Eğer bu çalışmaya katılmak istersen birlikte hepsini yapabiliriz, en çok söz vereceğim şey ise “iyi hissetmek” olacak; uyandığında ve uykuya giderken.

Ne zaman ? Ne yapıyoruz?

5 – 30 Aralık tarihleri arasında

Pazartesi’den Cuma’ya 5 Sabah || SABAH SABAH KENDİMLE

08:30 – 09:00 Yüz Baş Boyun Egzersizleri + Masaj
Sabah uyanma ile başlayan benim önereceğim bazı rutinlemiz var, bu rutinlerin sonunda yüzü eli yıkayıp ekran başına buluşuyoruz. Gece sertleşen omuz ve boyunu ısıtıp yüz egzersizleri yapıp sonra da yüzümüze yağımızı masaj ile sürüyor, baş boyun masajı yapıyoruz.

09:15 – 09:45 Güne yükselelim
Yarım saatlik esneme uzama ve nefes akışlarından oluşan egzersizlerden oluşuyor. Bazen eklemleri, enerji kanallarını, fasyayı, kasları yumuşatan egzersizler, bazen hareket kaslarını güçlendirici esnetici hareketler ve bazen terapi daha postür kaslarına yönelik akışlarımız var.

Pazartesi – Çarşamba – Cuma 3 Akşam || UYKUDAN ÖNCE KENDİMLE

21:00 – 22:15 Uykuya Hazırlık
Uyku öncesi yüz bakımızı yüz egzersizleri ve masajı ile yapıyoruz. Özellikle gün boyu bilgisayar başında ya da telefonla yorulan gözleri, boyunu ve başı dinlendirmek üzerine çalışıyoruz. Arkasından yine ihtiyaca göre nefes, meditasyon, dinlendirici hareketler, yoga ile günün gerginliğini birlikte gevşetiyoruz.

Günün enerjisi ve ihtiyacına göre belirliyoruz. İstediğine katılabilirsin. Hem sabah hem akşam için ayrı ayrı tek sabit link olacak.

KAYITLI ÇALIŞMA

YouTube üzerinden çalışmayı 1 saat içerisinde paylaşacağım. Çalışmalar hafta boyunca akışta duracak yeni hafta geldiğinde yeni çalışmalar eklenecek. Hafta boyunca hem sabah hem akşam çalışmalarını istediğin zaman yapabileceksin. Whatsapp üzerinde bir iletişim grubu olacak oradan da soru sorup destek alabileceksiniz.

Ben ay boyunca buradayım, sen dileğine gelebilir ya da benimle birlikte bir ay boyunca hepsini yapabilirsin. Vaktin yoksa birine varsa hepsine ya da bir gün sabaha bir gün akşama tamamen programa uymak sana bağlı. Bir zorunluluk yok. Ben buradayım gelirsen birlikte olur.
+
dersler her seviyeye uygun olacak. İster hiç yoga yapmamış ol istersen bir eğitmen ol zayıf ol kilolu ol balık etli ol esnek ol güçlü ol ya da olma hiç fark etmiyor. Bir mat ya da üzerinde rahat edeceğin bir örtün olsun yeter.

AMAÇ

İyi hissetmeye dair bir davet sunmak sana ve kendime.

KATILIM PAYI

Canlı Google Meet Katılım 250TL
( 19 Aralık Pazartesi’den 30 Aralık Cuma’ya kadar 200TL )
Kayıtlı Yayın Katılım 300 TL
Hem Canlı Hem Kayıtlı Katılım 350 TL

  • Sadece akşam ya da sadece sabah katılımın katılım payı aynıdır.
  • Bu çalışma için yapılan ödeme 5 – 30 Aralık arası tüm sabah ve akşam çalışmalarını kapsar.
  • Kayıt olduktan sonra önce bir bilgilendirme maili alacaksanız burada son bir küçük işiniz var sonrasında whatsapp iletişim bağlantısını malinize alacaksınız. Her iki seçeneğin whatssapp bağlantısı farklı olacak ve ilgili linkler whatsapp üzerinden çalışma başlamadan önce size iletilecek.
  • Eğer yüzünüzde botoks ya da dolgu varsa lütfen okuyun

Katılmak için formu doldurabilirsin.

Ocak 22 👉 Ağustos 22

İki ayrı insan gibi. Sadece yüz egzersizleri değil elbette. İyileşme bir bütün ve tüm egzersizler de buna destek. Bu çalışmada birbirimize tutunmak en büyük motivasyonumuz. Birlikte İyileşiyoruz.

KATILIMCILARIN YORUMLARI

Bir Yorum Yaz