3

Demir Bebek

001_demir

Geçen hafta doğan minik Kuzey’in 5 gün sonra kuzeni geldi dünyaya hem de yeni yılda.. yeni yılımın ilk bebeği oldu.

2010_01_02_Demir-Bebek_004

Bu sefer doğum süreci biraz uzun oldu. Anne hastaneye gece yarısı yerleşti, beni sabah aradılar, ben öğlen saatlerinde bu sürece dahil oldum. Akşam saat 19:12 de son derece başarılı bir doğumla dünyaya gözlerini açtı Demir Bebek. Doktoru doğum sırasında hayranlıkla seyrettim. Her doğumdan önce mutlaka doktor ile anlaşıyorum: her şey yolunda gittiği takdirde bebek çıkınca bana bir poz vermesi için. Bebek gelirken bana haber verdi hocam ama o kadar yolunda gitti ki çok şükür her şey bebeği birden annesinin üzerine koydu. Ben tabii bunu beklemediğim için önce şaşırdım sonra hemen objektifimi üzerlerine doğrulttum.
Çok büyük bir duygu seli oldu benim için. Bazen bu durumlarda vizörün arkasından anne-babayla birlikte benim de gözümden yaşlar iniveriyor.. işte öyle oldu.

2010_01_02_Demir-Bebek_220

Doğumdan sonra, bebek odasına izin verilmeyen bir hastane olduğu için dışarıdan çekim yapacağımı düşünüyordum, sevgili hocam benim bebek odasına girmeme izin verdi. Kendisi benim için çok değerli bir doktor en büyük nedeni ilk girdiğim doğumun kahramanı da kendisiydi, ikinci kere kendisi ile çalıştığım için çok memnunum. Teşekkürler sevgili Dr. Herman İşçi.

Ve uzun ömürlü ol adın gibi ol Demir bebek.

2010_01_02_Demir-Bebek_0268

Uzun doğum süreçlerinde çok güzel hikayeler kalıyor hayatımda. Bu doğumdan kalan ise aşağıda:
‘Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı. Telefondaki ses annesine aitti.
Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti?
Annesi ‘nasılsın oğlum iyi misin?’ diye sordu.
Oğlu şaşkın bir ifadeyle ‘iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu siz iyi misiniz?’ dedi.
Annesi ‘biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim’ dedi.
Oğlu da ‘anne bunun için mi aradın saat sabahın üç buçuğu yarında konuşabilirdik’ diyince annesi de ‘rahatsız mı ettim oğlum?’ dedi.
Oğlu ‘evet anne rahatsız ettin’ diyince annesi ’30 sene önce sen de beni bu saate rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun’

Ve şans karem

012

Bir Yorum Yaz