Henüz Yorum Yapılmamış

Ela Bebek

Ela bebeği sanırım bu işe başladığımdan beri en uzun süre beklediğim bebek olarak not almalıyım. Sevgili Nilüfer beni arayıp, doğumun başladığını söyleyip geç kalmadıysa ve müsaitsem fotoğraflarını çekmemi istedi. Benim iki ayağım bir pabuca girdi tabii.. Beklediğim normal doğumlara bakılırsa yetişememe ihtimalim var.. Tamam dedim,dedim demesine ancak her ocak ayı bebeği gibi minik Ela da inatçı çıkınca bu telefonun üstüne tam 1 hafta bekledik.
Nilüfer heyecanlı ben ondan heyecanlı.. Hastane çok yakınımda ama yine de ..

Nilüfer’in doktoru Alper Mumcu. Alper beyle doğuma girerken benim için ayrı bir heyecan ..oğlumun da dünyaya gelmesinde katkısı büyük, ondan olabilir mi :=)
Hani hep diyorum ya “her doğumda oğlumun ağlamasını duyuyorum” hem de her seferinde, işte Alper bey ile doğuma girdiğimde bu ses iki tane oluyor.

Ela’nın doğumu benim ikinci kere şahit olduğum en hızlı doğum – hastaneye yattıktan sonra – . Evimden hastane mesafesi 10 dakika ve ben neredeyse kaçırıyordum. İlginç bir tesadüf ki bir önceki nerdeyse kaçırmak üzere olduğum ama kaçırmadığım doğum da aynı hastanede doğan Doruk bebeğin. Bu iki bebeğin anneleri Nilüfer ve Sena arkadaşlar :=)

Hızlı, kısa, uzun, yavaş, ne şekilde olursa olsun,sağlıkla dünyaya geldin ya..
ben ilk nefesine şahit oldum ya..
annenin kucağında huzurla yatıyorsun ya..

gerisi hepsi hikaye…

Bir Yorum Yaz