8

Emzirme Danışmanı Beyhan Numan

Hamileydim ve bende her hamile gibi ÖĞRENMEK adına didinip duruyordum. Okuyor, okuyor, okuyor seminer kovalıyordum! Bir bebeğim olacak ve ne yapacağım Tanrım ben endişesi ile! Doğum yapacağım hastaneyi tanımak adına Amerikan hastanesinin doğum öncesi eğitimlerine katılmaya karar verdim. Gittiğim tüm seminerler içerisinde bana en faydalı olan bu eğitim oldu. Bir anestezi uzmanımla tanıştım iki hakkında en ufak bir bilgim olmayan emzirme prosedürü ile!

Doğum yaptığımda haftasonuydu ve Beyhan tatildeydi. Emzirmeye başladığım ilk saatlerde hafif utanarak ” ben eğitimlere katılmıştım bir hemşire vardı Beyhan Hanım hani emzirmeyi anlatmıştı acaba onu görebilir miyim?” diye sorup da tatilde olduğunu öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Doğum yaptığımı söylemek ve “bak senin dediğin gibi tutuyorum, emzirebiliyorum” demeyi çok istemiştim.
Pazartesi günü tam taburcu işlemlerim tamamlanırken kapı aralandı ve içeri kanatları görünmeyen meleğim girdi 🙂 “aa siz beni hatırladınız mı ben sizin eğitiminize katıldım” diye heyecanla sordum. Bugün web sayfasını teslim ederken öğrendim ki arkadaşları “senin arkadaşın doğum yaptı, hani kısa saçlı olan” demişler o da beni görmeye gelmiş.

O gün Beyhan odaya gelmeseydi ben 3. gün sütten şiştiğimde gecenin bir yarısı onu arayamayacak, her hastaneye gittiğimizde ziyaret edemeyecek, doğum fotoğrafçılığına ilk başladığımda Ona bakarak kendimi biraz daha güvenli hissedemeyecek, onun yogaya başlamasına vesile olamayacak, web sayfasını yapamayacak en önemlisi güzel bir dost kazanamayacaktım!

İyi ki odaya geldin Beyhan’ım 🙂

Yukarıdaki fotoğrafı gördüğünde “Ayçaaa” diyecek biliyorum.. her ay kontrollere gittiğimizde başını şişirdiğim anlardan biridir.. sabırla sabırla sabırla her sorumu cevaplayan güzel insan..
Hastaneden ayrıldığında çok üzülmüştüm ya.. şimdi senin için çok seviniyorum.. yolun açık olsun.. web sayfan hayırlı olsun.. senin için bunu yapmak çok keyifliydi !

Ziyaret etmek için tık tık

Yorumlar (8)

 1. AycaOgus :

  Emzirme Danışmanı Beyhan Numan – http://www.aycaogus.com/emzirme-danisman

 2. AycaOgus :

  Emzirme Danışmanı Beyhan Numan – http://www.aycaogus.com/emzirme-danisman

 3. Beyhan Numan :

  Ayçaaaaa.
  Güzel insan güzel dost….Senı kelimlerle tarif edemem cünkü sen yaşanmalısın İyiki hayatımdasın İyiki seni tanımışım iyiki arkadaşalarım senin DOĞUM yaptıgını bana söylemişler….Ayçam tekrar eline yüreğine sağlık …

 4. Aylin Anne :

  Çok güzel olmuş, eline sağlık Ayça, hayırlı olsun Beyhan hemşire 🙂

  Sevgiler ikinize de…

 5. Ayça Oğuş :

  Teşekkürler Aylin 🙂

 6. Nihan :

  Bu güzel kadın kaç kişinin hayatına böyle değdiğinin farkında değil belki. Ben de cumartesi doğurunca kendisini kaçıranlardanım ama birinci hafta kontrolümüzde yanımızdaydı. 11 koca aydır sayesinde zevkle emziriyorum. Web sitesi harika olmuş, ellerine sağlık. Yolun açık olsun Beyhan hemşire
  Sen bu duyuruyu yapmadan acaba nerde işe başladı diye onu araştırırken web sitesini bulup linklerime eklemiştim bile. Daha duyrumadan kim bu link veren diye baktıysanız o benim 🙂 11 ay sonra ne mi yapıcam kendisini? Temmuzda bize lazım olacak kendisi. Tabi sen de. Bil bakalım bizden kim hamile?

 7. Ayça Oğuş :

  Biliyorum kim:)))) söyledi bana….:)))))

 8. Beyhan Numan :

  Nihan Hanım…
  Çok naziksiniz size yardımcı olduysam ne mutlu bana …Ben burdayım istediğiniz zaman size seve seve yardımcı olmak isterim…Bütün anne ve anne adaylarına emzirme destegı veremeye hazırım ..

Bir Yorum Yaz