Emzirme Danışmanı Beyhan Numan

Hamileydim ve bende her hamile gibi ÖĞRENMEK adına didinip duruyordum. Okuyor, okuyor, okuyor seminer kovalıyordum! Bir bebeğim olacak ve ne yapacağım Tanrım ben endişesi ile! Doğum yapacağım hastaneyi tanımak adına Amerikan hastanesinin doğum öncesi eğitimlerine katılmaya karar verdim. Gittiğim tüm seminerler içerisinde bana en faydalı olan bu eğitim oldu. Bir anestezi uzmanımla tanıştım iki hakkında en ufak bir bilgim olmayan emzirme prosedürü ile!

Doğum yaptığımda haftasonuydu ve Beyhan tatildeydi. Emzirmeye başladığım ilk saatlerde hafif utanarak ” ben eğitimlere katılmıştım bir hemşire vardı Beyhan Hanım hani emzirmeyi anlatmıştı acaba onu görebilir miyim?” diye sorup da tatilde olduğunu öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Doğum yaptığımı söylemek ve “bak senin dediğin gibi tutuyorum, emzirebiliyorum” demeyi çok istemiştim.
Pazartesi günü tam taburcu işlemlerim tamamlanırken kapı aralandı ve içeri kanatları görünmeyen meleğim girdi 🙂 “aa siz beni hatırladınız mı ben sizin eğitiminize katıldım” diye heyecanla sordum. Bugün web sayfasını teslim ederken öğrendim ki arkadaşları “senin arkadaşın doğum yaptı, hani kısa saçlı olan” demişler o da beni görmeye gelmiş.

O gün Beyhan odaya gelmeseydi ben 3. gün sütten şiştiğimde gecenin bir yarısı onu arayamayacak, her hastaneye gittiğimizde ziyaret edemeyecek, doğum fotoğrafçılığına ilk başladığımda Ona bakarak kendimi biraz daha güvenli hissedemeyecek, onun yogaya başlamasına vesile olamayacak, web sayfasını yapamayacak en önemlisi güzel bir dost kazanamayacaktım!

İyi ki odaya geldin Beyhan’ım 🙂

Yukarıdaki fotoğrafı gördüğünde “Ayçaaa” diyecek biliyorum.. her ay kontrollere gittiğimizde başını şişirdiğim anlardan biridir.. sabırla sabırla sabırla her sorumu cevaplayan güzel insan..
Hastaneden ayrıldığında çok üzülmüştüm ya.. şimdi senin için çok seviniyorum.. yolun açık olsun.. web sayfan hayırlı olsun.. senin için bunu yapmak çok keyifliydi !

Ziyaret etmek için tık tık