Henüz Yorum Yapılmamış

Gua (Ka)SH(ık)a

Gua Sha, yüze masaj yapmak için kullanılan yarı değerli taştan yapılmış düz bir alettir. Son zamanlarda çok ilgi göremesine rağmen düşündüğünüzden çok daha eski. Gua Sha olarak bilinen geleneksel bir Çin şifa uygulamasına dayanmaktadır. Gua vuruş veya baskı anlamına gelir ve Sha, kızarıklığı ifade eder. İlk uygulayıcılara göre, kazıma yoluyla elde edilen kızarıklık, cildin kendini iyileştirmesini teşvik eder. Günümüz Gua Sha uygulaması daha az yoğun olsa da oldukça başarılı sonuçları var )

Gua Sha; pembe kuvars, aventurin, kristal kuvars ve yeşim gibi değerli minerallerin farklı formlarda ve ebatlarda şekillendirilmesi ile elde edilen bir yüz masaj aleti. Roller’lardan farklı olarak düz kenarları, oyukları ve ince uçları var. Bu sayede özellikle çene hattı ve göz çevresinde daha etkili sonuçlar ortaya çıkarabiliyor.

Gua sha ile yağ kullanıyor musunuz?

Gua sha’nın altın kuralı: Taşınızı kullanmadan önce daima yüze yağ sürün. Aletin yüzünüzün hatlarında kolayca kayabilmesi için yeterli kaymaya ihtiyacınız var – o olmadan hassas olan cilde zarar verebilirsiniz

Gua Sha’nın Faydaları
Gua Sha’yı düzgün ve düzenli bir şekilde kullandıktan sonra şu faydaları fark edeceksiniz:

Lenfatik Drenaj. Yavaş bir lenf sistemi şişkinlik, şişmiş cilt, yorgunluk, akne ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Lenf dolaşımı sadece kas hareketi veya masajla mümkün olduğundan, onu artırmanın en iyi yolu Gua Sha kullanmaktır. (Lenfatik sistem veya lenf sistemi, lenf olarak bilinen bir sıvının hareketine izin vermek için vücutta ve içinde bulunan tüm dokularda yol açan geniş bir damar ağıdır. )

Sivilce üzerinde bir Gua Sha kullanamayacağı düşünülse de aslında tıkanıklığı hareket ettirerek ve dolaşımı iyileştirerek alevlenmeleri, kızarıklığı ve sivilce boyutunu azaltmaya yardımcı olur.

Akne izlerine iyi gelir,cilt hücrelerini yenileyerek cildin yüzeyine taze kan getirir, böylece akne izlerinin görünürlüğünü azaltır.

Şişliği Azaltır. Gua Sha yüzünüzdeki lenf ve diğer sıvıları uzaklaştırdığı için cildiniz sıkılaşır ve daha keskinleşir. İyi bir kan dolaşımı, daha az koyu halka ve genç bir ışıltı ile sonuçlanır.

Kırışıklıkları ve İnce Çizgileri Yumuşatır, sert yüz kaslarınızı ve dokularınızı gevşetir, böylece yaşlanma belirtilerini yumuşatır. Çene Çizgisi ve Elmacık Kemikleri Konturlar ve Şekil Verir

Bir Yorum Yaz