Henüz Yorum Yapılmamış

HAZiRAN CANIN İSTEDİĞİ ZAMAN GEL YOGASI

Canın ne zaman isterse gel çalışması 5. ayına giriyor. Bu bir “gel yoga yapalım, gel yüzümüzü gerelim, bilinçli farkındalık çalışalım, meditasyon yapalım” çalışması değildir. Bu aylık “yüz yogası maratonu” da değildir.
Bu, hem yüzü hem bedeni hem ruhu aydınlatan bir egzersizler toplamı hem de keyfi ve sohbeti içine ekleyen, günlük birbirimize iyi gelme ritüelidir. Bu bir rutin de değildir bir nevi ritüeldir.

Yogayı, nefesi, yüz egzersizlerini araç olarak kullanıp, birbirimize destek olmak, birlikte bir akış oluşturmak, bazen sohbet etmek bazen ağlamak bazen de kahkahalarla gülmek , beslenmeden çocuklarımıza, işlerimizle ilgili konulara kadar geniş bir yelpazede birbirimizi dinleme ve destekleme çalışmasıdır. Bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizi merak edip dinlemenin keyfine varmaktır. Konuşmaktan öte bir dinleme alanıdır. Çok lezzetli bir kadınlar kulübüdür. 4. ayın sonunda şunu söyleyebilirim:

“Nasıl bu hale geldim” den “tamam peki şimdi ne yapabilirim”e kendimizi taşımaktır. Bu taşıdığımız yerde neşe, keyif ve haz nasıl alırım diye sormaktır.

Sabah 5 akşam 3 olmak üzere ay boyunca toplamda 32 çalışma var ve her çalışma iki bölümden oluşuyor yani 64 ayrı çalışmaya katılma imkanı var. Bu sebeple kayıt vermiyorum. Yukarıda saydığım tüm çalışmaları internet üzerinde kendi başımıza yapacak çok kaynak bulabiliriz. O yüzden sabahki enerjiden doğan bir çalışmanın kaydını akşam ya da ertesi gün yapmak pek dokunmayacak. Hangisine denk getirebilirsin kendin karar verebilirsin.

Eğer bu çalışmaya katılmak istersen birlikte hepsini yapabiliriz, en çok söz vereceğim şey ise “iyi hissetmek” olacak; uyandığında ve uykuya giderken.

İki ayrı insan
Gerçek olan hangisi artık biliyoruz
.
Kasım 22 👉 Mayıs 22
İki ayrı insan gibi. Sadece yüz egzersizleri değil elbette. İyileşme bir bütün ve tüm egzersizler de buna destek. Bu çalışmada birbirimize tutunmak en büyük motivasyonumuz.

Ne zaman ? Ne yapıyoruz?

6 Haziran 1 Temmuz arası

Pazartesi’den Cuma’ya 5 sabah
08:30 – 09:00 Gündüz Kremi |15 dk ara| 09:15 – 09:45 Güne yükselelim

Gündüz kremi: Sabah uyanma ile başlayan benim önereceğim bazı rutinlemiz var, bu rutinlerin sonunda yüzü eli yıkayıp ekran başına buluşuyoruz. Gece sertleşen omuz ve boyunu ısıtıp yüz egzersizleri yapıp sonra da yüzümüze yağımızı masaj ile sürüyor, baş boyun, qigong masajı yapıyoruz.
Güne yükselelim : Yarım saatlik esneme uzama ve nefes akışlarından oluşan egzersizlerden oluşuyor. Bazen eklemleri, enerji kanallarını, fasyayı, kasları yumuşatan egzersizler, bazen hareket kaslarını güçlendirici esnetici hareketler ve bazen terapi daha postür kaslarına yönelik akışlarımız var. Günün enerjisi ve ihtiyacına göre belirliyoruz. İstediğine katılabilirsin.
Tek bir link saat 8:30 da açılır 9:45 kapanır.

Pazartesi – Çarşamba – Cuma 3 akşam
21:00 – 22:15 Uykuya Hazırlık

Gece Kremi: Gece kremi ya da yağını alıp uyku öncesi yüz bakımızı yüz egzersizleri ve masajı ile yapıyoruz. Özellikle gün boyu bilgisayar başında ya da telefonla yorulan gözleri , boynu ve başı dinlendirmek üzerine çalışıyoruz. Arkasından yine ihtiyaca göre nefes, meditasyon, restoratif yoga ya da uyku yogası yapıp günün gerginliğini birlikte gevşetiyoruz.

Ben bir ay boyunca hepsini açık olarak yapacağım sen dileğine gelebilir ya da benimle birlikte bir ay boyunca hepsini yapabilirsin. Vaktin yoksa birine varsa hepsine ya da bir gün sabaha bir gün akşama tamamen programa uymak sana bağlı. Bir zorunluluk yok. Ben buradayım gelirsen birlikte olur.
+
dersler her seviyeye uygun olacak. İster hiç yoga yapmamış ol istersen bir eğitmen ol zayıf ol kilolu ol balık etli ol esnek ol güçlü ol ya da olma hiç fark etmiyor. Bir mat ya da üzerinde rahat edeceğin bir örtün olsun yeter.

AMAÇ

İyi hissetmeye dair bir davet sunmak sana ve kendime.

ÜCRET

200TL

  • Sadece akşam ya da sadece sabah olması fiyatta bir fark yaratmamaktadır.
  • Bu çalışma için yapılan ödeme 6 Haziran -1 Temmuz arası tüm sabah ve akşam çalışmalarını kapsayacak.
  • Bu çalışmaya katılanlar ayrıca ay içerisindeki planlı ya da süpriz diğer çalışmalara % 25 indirimli olarak katılabilecek.
  • Kayıt olduktan sonra önce bir bilgilendirme maili alacaksanız burada son bir küçük işiniz var sonrasında whatsapp iletişim bağlantısını malinize alacaksınız. Linkler whatsapp üzerinden çalışma başlamadan önce size iletilecek.
  • Eğer yüzünüzde botoks ya da dolgu varsa lütfen okuyun

Katılmak için formu doldurabilirsin.

KATILIMCILARIN YORUMLARI

Bir Yorum Yaz