Henüz Yorum Yapılmamış

MERHEMLER YAĞLAR

0 TL

DhamAda 2018 2022 arası bazı Lavanta Üzüm Bal Mumu Fotoğrafları , ne aldığınızı bilmek isterseniz göz atın )

Kantaron Merhemi 40cc | Kantaron yağı 50ml / 150ml

İçerik: Zeytinyağı içerisinde 40 gün demlenmiş Kazdağlarından topladığım Sarı Kantaron bitkisi, e vitamini yağı , balmumu*

Ne işe yarar. Kantaron yağı antiviral ve antibakteriyeldir. Yanık ve yara için kullanılır. Antiviral etkisinden dolayı dudak uçuklarında, burun içi yaralarında ve zonada etkilidir. Bebeklerde pişik önleyici emziren annelerde meme uçları yaralarında kullanılır. Romatizmal ağrılar ile tüm eklem ve kas ağrılarına karşı kantaron yağı ile masaj yapmak, kısa süreli etkiler yaratabilir. Sırt ve bel ağrılarında, eklem ağrıları ve romatizmal ağrılarda (artrit), siyatikte ve sinirlerden kaynaklanan diğer ağrılarda etkilidir. Egzamada rahatlatıcıdır.

Lavanta Merhemi 40cc ( Lavanta hasad )

İçerik. Zeytinyağı içerisinde 40 gün demlenmiş yine kendi yetiştirdiğim lavanta çiçekleri, Art D’huile Lavanta uçucu yağı, e vitamini yağı , balmumu*

Ne işe yarar. Stres ve anksiyete sorunları için mükemmel bir sakinleştirici bir kokuya sahiptir. Bu nedenle, migren, baş ağrısı, depresyon, gerginli ve duygusal stres tedavisinde de yardımcı olabilir. Canlandırıcı aroması, zihinsel aktiviteyi arttırırken, sinirsel yorgunluğu ve huzursuzluğu ortadan kaldırır. Otonom sinir sistemi üzerinde iyi araştırılmış bir etkiye sahiptir. Kasları, eklem ağrılarını, burkulmaları ve sırt ağrısını hafifletebilir. Lavanta yağı ayrıca sinek ve böcek sokması sonrasında ağrının ve kaşıntının azalmasına yardımcı olabilir. Yüksek kan basıncı seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olur ve hipertansiyonu azaltmak için kullanılabilir. Ruh halini iyileştirir. Lavanta yağı, sakinleştirici özelliği nedeniyle uyku süresi, uykuya dalma ve uykusuzluk gibi sorunları azaltarak genel uyku kalitesini artırır.

Lavantalı Dudak Kremi 20cc

İçerik. Zeytinyağı içerisinde 40 gün demlenmiş yine kendi yetiştirdiğim lavanta çiçekleri, Kakao yağı, Karite Yağı, Art D’huile Lavanta uçucu yağı, e vitamini yağı , balmumu*

Aynısefa Merhem 40cc

İçerik. Zeytinyağı içerisinde 40 gün demlenmiş yine kendi yetiştirdiğim aynısefa çiçekleri, e vitamini yağı, balmumu*

Ne işe yarar. Nemlendirici olarak kuru ciltleri nemlendirir. Çatlak ciltler için harika bir nemlendiricidir. Ciltteki kabarcıklara ve yaralara iyi gelir. Sivilcelere ve Siğillere fayda sağlar. Basura iyi gelmesi de aynısefa yağının faydaları arasındadır. Doku iyileşmesini hızlandırarak, şişmeyi azaltır. Aynısefa yağı tırnak mantarı için kullanılabilir. Güneş yanığı için etkili bir yağdır. Yanıklara , yara izlerine iyi gelir. Ciltteki kaşıntı, kızarıklık, hassasiyet ve şişme için yarar sağlar. Ciltteki yara izi nedeniyle oluşan renk değişikliklerini düzeltir. Erkekler için traş olduktan sonra kullanılabilir. Cildi rahatlatır. Derideki ve ayaklardaki mantarı yok etmek için kullanılabilir. Tahriş olmuş bölgedeki sağlıklı yeni dokuların büyümesini destekler. Cildi güçlendirir. Bu bölgeye kan akışını arttırır. Küçük kesikleri iyileştirir. Varislere fayda sağlar. Egzama, sedef hastalığı ve dermatit gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Morlukları azaltır. Emziren annelerin göğüs ucu yaralarının oluşmasını engeller oluşmuş yaraların tedavisinde yardımcı olur.

Papatya Merhemi 40cc ( TÜKENDİ)

İçerik : Hindistancevizi yağında demlenmiş mayıs ayında toplanan papatya ve İğde çiçekleri, e vitamini yağı, balmumu*
Ne işe yarar. Nemlendirici olarak kullanılır. Gece kremi de olabilir. Cildin yumuşamasını ve parlamasını sağlar. Akne sivilce kızarıklık leke problemlerinde kullanılır. Göz çevresindeki koyu renk halkaların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Bebeklerde pişik merhemi olarak kullanılabilir.

  • Balmumu. Kendi kovanlarımızdan sağdığımız bal sonrası kalan balmumlarıdır. Herhangi bir ilaç yoktur zehirsizdir.

Lavanta Banyo Tuzu
İçerik. Deniz Tuzu, Epsom Tuz, İngiliz Karbonatı, Lavanta Uçucu yağ, Lavanta kurusu

Lavantalı Göz Yastığı
deniz kumu, kuru lavanta, pamuklu kumaş
Lavanta Kesesi
Jüt kumaş, kuru lavanta
Lavanta Çay 5grAdaçayı 15grLimoni Melisa Çayı 5gr ( TÜKENDİ) )
İlaçsız, sürmesiz, çapasız, Bozcaada’daki bostanımızda yetiştirdiğim tıbbı ve aromatik bitiler bahçemden.
Bir bardak kaynar suyu bitkinin üzerine dökerek 10 dakika demleyerek için.
Bitkileri kaynatmayın. Bir fincan için küçük bir parça yeterli olacaktır.

Lavanta çayı yararları arasında stres azaltıcı etkisi vardır. Lavanta çayının sindirim sitemine, mide ve bağırsaklar problemlerinin giderilmesine, hazımsızlığa yardımcı olur. Karaciğerin düzenli çalışmasına destek olur. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardım eder. Lavanta çiçeği çayı, uykusuzluk sorunu çekenler için de oldukça kullanışlı bir bitki çayıdır. Akşamları tüketildiğinde konforlu bir uyku süreci yaşamaya destek olacaktır.
Lavanta çayı çok az yan etkiye sahiptir. Ancak, lavanta veya benzeri çiçekli bitkilere alerjisi olan kişiler lavanta çayı içmekten kaçınmalıdır. Bu çiçeklere duyarlı insanlar, nefes almada zorluk, deri döküntüsü ve boğaz tahrişini içeren alerjik bir reaksiyon geliştirebilir.

Melisa çayı, hazmı kolaylaştırır, karın-mide ağrısı ve ishalin tedavisine yardımcı olur, bağırsak gazlarını giderir ve depresyona iyi gelir.
Hamileyseniz veya emziriyorsanız melisa çayı içmeden önce mutlaka doktorunuza danışın. Ayrıca melisa çayı bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Eğer glokom, tiroid ya da kemoterapi ilacı kullanıyorsanız veya yatıştırıcı, barbitürat, kan sulandırıcı ilaçlardan birini alıyorsanız melisa çayı içmeyin.

Melisa yapraklarının arasına bir küçük parça lavanta çiçeği eklerseniz çok güzel uyku sağlar.

Adaçayı güçlü bir antioksidandır. İçeriğinde bulunan C vitamini, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur. Midede oluşan iltihaplanma ve ağrıyı önlemenin yanı sıra bağırsak hastalıkları, ishal, gastrit gibi hastalıkların tedavisinde de oldukça etkilidir. Adaçayı regl düzensizliği yaşayan kadınlar için etkili olmaktadır. Düzenli olarak tüketilen adaçayı regl dönemlerini düzenler. Ayrıca rahimde oluşan iltihapları gidererek sancı ve ağrıları ortadan kaldırır. Östrojen içeren adaçayı, anne olmak isteyen tüm kadınlara tavsiye edilmektedir. Adaçayı uyku açıcı etkiye sahip bitki çayları arasındadır. Ayrıca üritik etkisi olduğundan gece boyu rahatsız edici olabilmektedir. Kurutulmuş adaçayı tüketmek için kahvaltıyı ya da öğün aralarını tercih etmek akıllıcadır. Hazımsızlığa karşı yemeklerden sonra tüketimi de uygun olacaktır.

Hamileyseniz veya emziriyorsanız adaçayı tüketmeyiniz.

PEKMEZ ( bu seneki yapım videosu )

İlaçsız, sürmesiz doğal tarım uyguladığımız Bozcaada’daki bağımızın papazkarası üzümlerinden , arazimizdeki meşe ağaçlarının odun ateşinde kaynattığım pekmez. 440ml, 660ml ve 1 Lt seçenekli

Sipariş Formu
( Formu gönderdikten sonra Safari kullanıcısıysanız sekmeyi kapatmayı unutmayın. Formu her sayfa yenilendiğinde bir daha gönderiyor hem size hem bana 🙂 )

Bir Yorum Yaz