2

CANIN İSTEDİĞİ ZAMAN GEL YOGASI

Canın ne zaman isterse gel çalışması 3. ayına girdi. Kendim de bir enkazdım başladığımda onu baştan söylemeliyim. Bu bir “gel yoga yapalım, gel yüzümüzü gerelim, bilinçli farkındalık çalışalım, meditasyon yapalım” çalışması değildir.

Bu tüm bu saydıklarımı araç olarak kullanıp, birbirimize destek olmak, birlikte bir rutin oluşturmak, bazen sohbet etmek bazen ağlamak bazen de kahkahalarla gülmek , beslenmeden çocuklarımızla,işlerimizle ilgili konulara kadar geniş bir yelpazede birbirimizi dinleme çalışmasıdır. Bildiklerimizi paylaşmak bilmediklerimizi merak edip dinlemenin keyfine varmaktır. Konuşmaktan öte bir dinleme alanıdır. 3. ayın sonunda şunu söyleyebilirim:

“Nasıl bu hale geldim” den “tamam peki şimdi ne yapabilirim”e kendimizi taşımaktır.

Bu sebeple kayıt vermiyorum. Yukarıda saydığım tüm çalışmaları internet üzerinde kendi başımıza yapacak çok kaynak bulabiliriz. O yüzden sabahki enerjiden doğan bir çalışmanın kaydını akşam ya da ertesi gün yapmak pek dokunmayacak. Sabah 5 akşam 3 olmak üzere ay boyunca toplamda 32 çalışma var ve her çalışma iki bölümden oluşuyor yani 64 ayrı çalışmaya katılma imkanı var. Hangisine denk getirebilirsin kendin karar verebilirsin.

Eğer bu çalımaya katılmak istersen birlikte hepsini yapabiliriz, en çok söz vereceğim şey ise “iyi hissetmek” olacak; uyandığında ve uykuya giderken. Bir de aşağıda bir aylık çalışma ile elde ettiğim sonuca bakabilirsin. 14 ocak – 14 Mart arası gelişmem de aşağıda ki gibi.

Ne zaman ? Ne yapıyoruz?

Pazartesi’den Cuma’ya 5 sabah
08:30 – 09:00 Gündüz Kremi |15 dk ara| 09:15 – 09:45 Güne yükselelim

Gündüz kremi: Sabah uyanma ile başlayan benim önereceğim bazı rutinlemiz var, bu rutinlerin sonunda yüzü eli yıkayıp ekran başına buluşuyoruz. Gece sertleşen omuz ve boyunu ısıtıp yüz egzersizleri yapıp sonra da yüzümüze yağımızı masaj ile sürüyor, baş boyun, qigong masajı yapıyoruz.
Güne yükselelim : Yarım saatlik esneme uzama ve nefes akışlarından oluşan egzersizlerden oluşuyor. Bazen eklemleri, enerji kanallarını, fasyayı, kasları yumuşatan egzersizler, bazen hareket kaslarını güçlendirici esnetici hareketler ve bazen terapik daha postür kaslarına yönelik akışlarımız var. Günün enerjisi ve ihtiyacına göre belirliyoruz. İstediğine katılabilirsin.
Tek bir link saat 8:30 da açılır 9:45 kapanır.

Pazartesi – Çarşamba – Cuma 3 akşam
21:00 – 22:15 Uykuya Hazırlık

Gece Kremi: Gece kremi ya da yağını alıp uyku öncesi yüz bakımızı yüz egzersizleri ve masajı ile yapıyoruz. Özellikle gün boyu bilgisayar başında ya da telefonla yorulan gözleri , boynu ve başı dinlendirmek üzerine çalışıyoruz. Arkasından yine ihtiyaca göre nefes, meditasyon, restoratif yoga ya da uyku yogası yapıp günün gerginliğini birlikte gevşetiyoruz.

Ben bir ay boyunca hepsini açık olarak yapacağım sen dileğine gelebilir ya da benimle birlikte bir ay boyunca hepsini yapabilirsin. Vaktin yoksa birine varsa hepsine ya da bir gün sabaha bir gün akşama tamamen programa uymak sana bağlı. Bir zorunluluk yok. Ben buradayım gelirsen birlikte olur.
+
dersler her seviyeye uygun olacak. İster hiç yoga yapmamış ol istersen bir eğitmen ol zayıf ol kilolu ol balık etli ol esnek ol güçlü ol ya da olma hiç fark etmiyor. Bir mat ya da üzerinde rahat edeceğin bir örtün olsun yeter.

AMAÇ

İyi hissetmeye dair bir davet sunmak sana ve kendime.

KATILIMCILARIN YORUMLARI

ÜCRET

200TL

  • Sadece akşam ya da sadece sabah olması fiyatta bir fark yaratmamaktadır.
  • Bu çalışma için bir ödeme olacak 4- 29 Nisan arası tüm sabah ve akşam çalışmalarını kapsayacak.
  • Bu çalışmaya katılanlar ayrıca ay içerisindeki planlı ya da süpriz diğer çalışmalara % 25 indirimli olarak katılabilecek.
  • Kayıt olduktan sonra önce bir bilgilendirme maili alacaksanız burada son bir küçük işiniz var sonrasında whatsapp iletişim bağlantısını malinize alacaksınız. Linkler whatsapp üzerinden çalışma başlamadan önce size iletilecek.

Katılmak için formu doldurabilirsin.

0 TL


Yorumlar (2)

  1. NİSAN 2022 | ONLINE Program | Ayça Oğuş :

    […] Ayrıntılar ve Katılım Formu Linkte […]

  2. Bal Kabağı Çorbası | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

    […] Aslında beslenmenin iki amacı var mitokondrileri ve bağırsaklarımızdaki mikropları beslemek. Ne zannediyoruz ki acaba bedenin sahibi olduğumuzu mu ? :))) Ve evet devam ediyorum geliyorum çorba tarifine merak etme ama hızlıca tarife geçmek istersen yazının en sonunda.3. gün hele bu tarz katı beslenmelerde benim için oldukça vaz geçme noktası gibi oluyor vefakat sonrası yokuş aşağı. Bildiğim tek şey ağrısız bir yaşamın konforunu hatırlamak çok güzel artı bir haftada cildim parladı, yer çekimi yokmuş gibi hafif ve temizim, sabahları alarm çalmadan kalkıp güne enerji yüklü başlıyorum. Elim uyanır uyanmaz telefona gitmeyeli çok olmuştu şimdi telefonu baş ucumda da tutmuyorum. Uyanınca 10 kere sağ 10 kere sol 10 kere de iki bacağı kaldırıp indirip elime son zamanlarda unutmaya başladığım güzel masal kitaplarımdan alıp 10 sayfa okuyor sonra yataktan kalkıyorum. Beni iyi edeni paylaşmak daha da iyi ediyor. Ben sana, sen ona diye çember genişliyor. Toksin ve toksiklerden arınarak birlikte iyileşeceğiz değil mi ? Sonra 8:30 hoop Canın İstediği Zaman Gel çalışmam. […]

Bir Yorum Yaz