Henüz Yorum Yapılmamış

Su altı hokeyi ve deniz kanosu

Bu hafta spor fotoğrafçılığı öğrenirken hoş tesadüfler oldu :=) üst üste geldi. Haftasonu gittiğimiz havuzda su altı hockey takımı antrenman yapıyordu pek tabii hem kanoları hem de onları fotoğrafladım.

Çok sıkı, spor dolu bir haftasonu..bir de sporu fotoğraflamak yerine yapmayı denesem tekrar!! nasıl olurdu ??

SEAKAYAK ; açık denizde manevra kabiliyeti yüksek. 1 veya 2 kişilik, yük taşıyacak kargo bölümü olan, seyahat amaçlı kayaklar. Kaynak: www.bodeka.org )

Deniz kanosu (sea kayak ) ile ilgileniyorsanız BODEKA tık tıkkk..

SU ALTI HOKEYİ; havuzun dibinde sopalar yardımıyla puckı kaleye atma olarak tarif edebiliriz. Ekipmanlar palet, maske, şnorkel sopa ve eldivendir. 6′ şar kişilik takımlar halinde oynanmaktadır ve tam bir takım oyunudur. Suyun altında takım olarak hareket etmezseniz başarılı olabilmeniz çok zor.

Yusuf Yunak 2 sene önce gençlerden bir takım kurmuş ve şu anda aktif iki erkek bir bayan takımı var, kendisi de hala aktif olarak oynamakta.

Su altı hokeyi Türkiyede 1999 yılından beri var Türkiye sualtı sporları federasyonuna bağlı olarak şampiyonaları devamlı yapılmakta. 10 senedir Türk milli takımı Avrupa ve Dünya şampiyonlarına katılıyor. İlk senelerde zorluklar çeken sporcular, 2005 yılında yabancı antrenör desteğinden sonra bir yükselişe geçtiler.

3 sene önce Dünya ikincisi, 2008 yılında Avrupa şampiyonu, geçen sene de Dünya 4. olan Türk milli hokey erkek takımı 2011 yılında da Dünya şampiyonluğunu hedeflemekte.

Kendilerine başarılar diliyoruz.

Eski bir yüzücü ve sutopçu olarak pek bir imrendim kendilere :=)

Detaylı bilgi için tık tık

Bir Yorum Yaz