1

Yoga ve ben ve fotoğraf ve web sayfası

Bu kadar doğum, hamile fotoğrafından sonra biraz değişiklik iyi gelir mi ? içinde yoga varsa hele ! Bir ara diğer yoga fotoğraflarımı da paylaşmalıyım .. evet kısa bir süre içinde ama şimdi çok sevgili Merih Kenet hakkında yazmak istiyorum.

Geçen sene, ben sadece doğum fotoğrafları çekmeye odaklanmışken sevgili Nihan ve tabii daha önce bahsettiğim gibi onun doğum fotoğraflarını çekeceğimi hiç bilmediğim bir zaman beni Merih abla ile tanıştırdı ve yoga yaparken fotoğraflarını çekmek üzere yola çıktık. O zamanların “Merih hanım” ı, o güzel yüz, sıcak bakışlar bugün “Merih abla”‘ya bıraktı yerini ve o fotoğraflar çekildikten sonra “haydi bir de kişisel blog yapalım o zaman” dedik ve birden Merih abla kendini stüdyo açarken buldu hayatın içinde. O zamanlar web sayfasının ve fotoğrafların uğurlu geldiğine inandım ben .. kendime de pay biçerek.

Erenköy’de bir yoga merkezi açtı, mis kokulu, beyaz ve turuncu renklerde.. bana göre Merih abla bir turuncuydu ama kendisini daha çok yeşil olarak tanımlıyor. Israrlıyım o bir turuncu 🙂

İşler iyi gitti ve Merih Kenet Yoga Stüdyosu bu sene Göztepe’de daha büyük bir yere taşındı.

Merih abla fotoğraf çekiminin yanı sıra bir de kurumsal bir web sayfası yapmamı istedi benden. Turuncu ve gri renklerde aralarına beyazlar serpiştirdiğimiz, akıcı bir sayfa yaparken buldum kendimi. Gün geldi çattı yeni stüdyonun fotoğraflarını çekmeye. Sabah saat 10:00 başlayan çekim, stüdyo, yoga, pilates, çocuk yogası, genç yogası, masaj derken akşam üzeri saat 18:00 de bitti. İtiraf etmeliyim ki yogayı hayatıma tekrar ve daha doğru bir şekilde soktuğumdan geçen seneki çekimlerden daha iyiydim çünkü pozların ne olduğunu daha iyi biliyorum artık ve gerektiği yerde doğru düzeltmeler yapabiliyorum. Çekimini yaptığım her ne ise daha önceden bir tecrübem varsa daha fazla içine girebiliyorum ve bu çalışırken kendimden geçmeme sebep oluyor 🙂

Keyifli keyifli çalıştıktan sonra web sayfasının da son eksiklerini tamamlayıp, fotoğraflardan seçimlerini yapıp galerileri süsledik. Çekimlerin en çok bu kısmını seviyorum : günün sonunda sergilemek ve gülen yüzler!

Merih abla ve benimle beraber ayaklarının altı leş gibi oldu diye hayıflanmadan sürekli oradan oraya eşya taşıyıp, düzenleyen, aç susuz bırakmayan Yeliz.. yeni stüdyonuzda, yeni web sayfanızla, yeni döneminizle, tüm tüm tüm yeniliklerinizle..

yıldızlar aksın üzerinize….

Comment(1)

  1. Merih Kenet :

    Gönlü güzel kadınım… Yeni yoga evim’le ilgili nehir gibi akan çağlayan kadar güçlü kalemin için cümleler anlatamaz duygularımı Merih Hoca bu işe gönlünü vermiş bir kere yanında bu kadar seveni varken yolu açık ve parlak olacak her şey için sağ olasın.
    Hayat tesadüf değil’i yaşayarak öğreniyoruz. Seninle birlikte güzellikleri ve samimiyeti gerçekliği deneyimledim bunun için mutluyum.Şans kapımın anahtarı desem yalan olmaz. Sevgim her daim…

Bir Yorum Yaz