Henüz Yorum Yapılmamış

Yüz Masajı

Yüz egzersizlerin yüz masajı ile tamamlamak önemli. Nedir bu yüz masajı ne işe yarar bakalım mı ?

Yüz masajı ciltteki sıkıntıları giderebilmemizin en kolay ve en çabuk etki gösteren bir yoludur. Ayrıca günlük hayattaki stres yüklemelerine ve ruh halimize de iyi gelmektedir. Sinüzitin akut evresinde sinüs basıncını, rahatsızlığı ve tıkanıklığı gidermek için masaj kullanılabilir. Cildi masaj yoluyla uyarmak kan dolaşımını artırmaya ve akne görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir ancak geçirdiğine dair kanıtlar yoktur. Parlak ışıltılı bir cilt sağlar.

S. Yüz masajının etkilerini ne zaman fark etmeye başlarsınız?
C. Yüz masajından hemen sonra bir değişiklik fark edemezsiniz, ancak cildiniz temiz, nemli ve pürüzsüz hissedecektir. Yüzde anlık değişiklikler göstermeyebilir ancak uzun vadede yardımcı olur.

S. Yüz masajı ne sıklıkta yapılmalı?
C.Haftada 2-3 kez evde yüz masajı yapılmasını tavsiye edilir ancak her gün 5-10 dakika nazikçe masaj yapmak cildinize zarar vermez.

S. Farklı cilt tipleri için farklı yüz masajları var mı?
C. Evet, yağlı bir cildiniz varsa hafif bir serum veya tercih ettiğiniz bir nemlendirici ile yaklaşık 10-15 dakika masaj yapmalısınız, kuru cildiniz varsa cildinize uygun bir yüz yağı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle hassas cildiniz varsa, cildi strese sokabileceği veya tahriş edebileceği için aşırıya kaçmamaya çalışın.

S. Yüz masajı cilde iyi gelir mi?
A. Yüz masajı, sağlıklı cildin desteklenmesine ve yüz kaslarının gevşemesine yardımcı olur. Donuk cildi gençleştirir ve ayrıca ciltteki toksinleri atarak lenfatik drenaja yardımcı olur. Yüz masajı, kaslarınızdaki gerginliği giderecek ve kendinizi rahatlamış ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Hangi yüz yağı sizin için en iyisidir?
• Hassas cilt: tatlı badem, şeftali çekirdeği, çuha çiçeği, sarı kantaron, avokado
• Yaşlanan cilt: argan, kuşburnu çekirdeği, nar çekirdeği
• Karma cilt: hodan, nar, kuşburnu tohumu
• Yağlı cilt: Moringa, kayısı çekirdeği, zeytinyağı, aspir, kenevir, hodan, devedikeni gibi daha hafif bir dokuya sahip, çabuk emilen ve cildin kendi sebumlarına benzeyen “kuru yağlar” kullanın.

Mineral yağ, petrol yağı veya parafin sıvısı değil, sadece bitki bazlı bir yağ ile yüz masajı yapın, bu yüzden biyo-yağ veya bebek yağı kullanmayın, bunlar gözeneklerinizi tıkayacak ve büyük ihtimalle leke oluşumuna sebep olacaktır.

Kolayca erişilebilen bazı yağlar ve temel faydaları

Argan yağı: Yüksek düzeyde E vitamini ve sterol içerir, cildi iyileştirir, yatıştırır ve iltihabı azaltır.
Kuşburnu çekirdeği yağı: hafif , besleyici, koyu lekeleri düzelttiği, nemlendirdiği, ince çizgileri azalttığı ve yara iyileşmesini desteklediği bilinen vitaminler, antioksidanlar ile doludur.
Zeytin yağı : Alerjik reaksiyonları tetiklemediğini söylüyor, ancak en iyi sonuçlar için sızma çeşidini tercih ettiğinizden emin olun.
Badem yağı: Egzama, dermatit veya gerçekten çok kuru cildi olan herkes için yoğun nemlendiren bir yağ. Yükek miktarda A vitamini vardır ve çizgi yumuşatma ve sivilcelerle mücadele konusunda yardımcıdır.

Konuşmasız bir video hazırladım. Sabah ya da akşam yüz kremini sürerken uygulayabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz